Dysz atramentowych drukowanie maszyny typowe problemy i metody rozwiązywania


1.problem: rysowanie linii
Rysowanie linii jest częstym problemem druku atramentowej w procesie produkcji, który wpływa na jakość i ciągłą produkcję, jest to głównie spowodowane przez zablokowanie dyszy. Ze względu na otwór dyszy i atrament dot jest bardzo cienkie (mikronów), drobne zanieczyszczenia i kurz i pary wodnej jest wystarczająco dużo, aby zablokować dyszy lub wygładzisz natryskiwania atramentu punkt, więc blokada jest wspólne wady druku atramentowej

Ogólnie rzecz biorąc, blokada jest podzielony na dwie części: wewnątrz blokady i zewnętrzne zatkania dyszy. Wewnątrz zatkania dyszy jest zazwyczaj spowodowane przez zanieczyszczenia drogowe atramentu i atrament opadów z tych dwóch powodów, i zanieczyszczenia drogowe atrament jest zwykle spowodowane przez nowe wyposażone, części nie są zupełnie czyste, więc kiedy wymiana części należy umyć ściśle, w tym samym czasie, filtr zwykle jednego do dwóch miesięcy wszystkie zmienione na bieżąco. Zewnętrznej blokady jest zwykle spowodowane przez maszyny, sam lub zewnętrzne zanieczyszczenia, zanieczyszczenia zewnętrzne ma pochodzić z kurzu w warsztacie, również przed kurzem i pary wodnej, kafelek ciała.

2.problem: Kiedy produkcja kropli atramentu
Możliwe przyczyny: dyszy krople atramentu lub przewodu ssania życie to za mało.
Rozwiązanie: (1) zwiększenie stopnia próżni; Analizy: wzrost ssania dyszy do kropli atramentu, powszechnie stosowane ciśnienie nie może spełniać wymagania zainstalowane, może nie ślepo zwiększenie stopnia próżni.
(2) zmniejszenie temperatury ciała płytki; Analiza: Dachówka temperatura ciała jest zbyt wysokiej będzie produkować niektóre pary wodnej, kropelki wody połączy się z atramentem, tworzą się osad i krople stopniowo tworzą.
(3) przy użyciu metody automatycznego czyszczenia do czyszczenia dyszy; Analiza: ręcznie, fizyczne czyszczenie, jest najbardziej prosty i najczęściej leczenia nagłych.
(4) zwiększenie częstotliwości przewodu ssącego; Analiza: na podstawie ciśnienia jest wystarczająco duży.

3.problem: w produkcji proces ma białą linią
Możliwe przyczyny: dysza zablokowany; Analiza: to może być cząstek, może być także krople atramentu.
Rozwiązanie: (1) wysokiej próżni stopnia, niższe; Analiza: wyższego stopnia próżni można pominąć ink jet normalnie;
(2 kropli atramentu, z automatycznym systemem czyszczenia, czyszczenie dyszy; Analiza: jeden z postępowanie w sytuacjach awaryjnych w produkcji.
(3) z czystej ściereczki do wycierania dysz, zwróć uwagę na dyszy nie wycierać i z powrotem, tylko w jednym kierunku do wycierania w przeciwnym razie może to spowodować uszkodzenie dyszy; Analiza: powszechnie stosowane w automatyczne czyszczenie dyszy nie powiodło się.
(4) poprawa napięcia i ze 100% obrazów w skali szarości do drukowania stale; Analizy: efekt nie jest bardzo dobry, ale mógłby umieścić poprzez drogi tusz, drukowanie do normalnego;
(5) przełącznik w i rury na dyszy, aby tusz przepływu wstecznego; Analiza: po nie powiodło się automatyczne czyszczenie dyszy i Podręcznik wytrzeć dysza do korzystania.

4.problem: stopnia próżni w procesie produkcji nie jest stabilny
Możliwe przyczyny: pola mają droga powietrze wprowadzanie lub wycieku atramentu.
Rozwiązanie: (1) sprawdzić, czy pompa tusz, pianki pompy, pompa obiegowa jest działa poprawnie, Uwaga: wymiana pompy atramentu, pianki pompa musi wyraźnie zobaczyć i obecnie rury;
(2) Sprawdź, czy filtr defoamer's in i out nieszczelności rur;
(3) czy zacisk przewodu filtr, mocowania, mocowania rury ponownie.

5.problem: masz depozytu atramentu lub powiesić na atrament
możliwe przyczyny: napięcie tuszu jest niski lub atramentową napięcia nie pasuje.
Rozwiązanie: (1) zmiana atramentu wysokiego napięcia; Analiza: nie zalecany, wychodzących poza atramentu i umyć czystą będzie produkować dużo kosztują, jeśli nie czyste, różne rodzaje reakcji atramentu mogą wystąpić i wpływać na dysze tuszu;
(2) zmniejszenie napięcia urządzenia atramentowego, obserwować powiesić atramentu, należy zauważyć, że duża fala kiedy regulacja napięcia, które nie tworzą. Analiza: zalecane jest że debugowania napięcia, aby dopasować napięcie farby, zazwyczaj debugowanie zainstalowany.